کارگاه گلدوزي چيست

کارگاه گلدوزي چيست

کارگاه هاي گلدوزي انواع مختلفي دارد، هرچند رايج ترين آن ها کارگاه هاي چوبي و پلاستيکي هستند. ميتوانيد اين کارگاه ها را در اکثر فروشگاه هاي صنايع دستي پيدا کنيد.

يک تکه پارچه را به صورت مربعي بچينيد. پارچه بايد کمي بزرگتر از کارگاه گلدوزي تان باشد.

براي شروع، پيچ را در بالاي کارگاه شل کنيد. سپس حلقه ها جدا ميشوند. حلقه بيروني را کنار بگذاريد.

(اگر از کارگاه پلاستيکي استفاده ميکنيد، حلقه داخلي لبه دارد. اين لبه ميتواند بالاي حلقه بيايد و يا در پايين بچسبد. انتخاب با شماست!)

تکه پارچه خود را بر روي حلقه داخلي بگذاريد. هنگامي که پارچه را بر روي حلقه داخلي گذاشتيد، حلقه ي بالايي را بر روي حلقه ي داخلي فشار دهيد. اينگونه پارچه بين دو حلقه حالت ساندويچي پيدا ميکند(پارچه بين دو حلقه است.) حالا پيچ بالاي حلقه را سفت کنيد تا پارچه کشيده شود. اين کشيدگي نبايد خيلي زياد باشد چون باعث مي شود گلدوزي روي آن سخت شود. هنگامي که پارچه کشيده شد، پيچ را محکم کنيد، اما نه آنقدري که نتوانيد آن را حرکت دهيد! زماني از اين کار خود پشيمان ميشود که چند ساعت گلدوزي کرده باشيد و انگشتانتان درد گرفته باشد و نتوانيد پيچ حلقه را باز کنيد.

نخ کردن سوزن ممکن است کمي پيچيده باشد. ساده ترين راهي که من براي اين کار پيدا کردم اين است که انتهاي نخ را کمي مرطوب کنيد(بله، آن را در دهان خود قرار دهيد.) و آن را بين انگشت شصت و انگشت اشاره بکشيد (تا صاف شود). اين کار باعث ميشود نخ مسطح شود و راحت تر از سوراخ سوزن عبور کند. همچنين : به خاطر بسپاريد که نبايد نخ را دولايه کنيد (مانند گاهي اوقات که براي دوخت و دوز نخ را دو لايه مي کنيد.) به سادگي نخ را از سوراخ سوزن عبور دهيد و بگذاريد چند سانتي متر آويزان باشد. انتهاي آن را يک گره معمولي بزنيد. (و اطمينان حاصل کنيد که تکه نخي که بعد از گره هست را بچينيد. اين کار باعث ميشود کارتان مرتب تر باشد! هيچ گاه بيشتر از 27 سانتي متر را بعد از گره رها نکنيد، اگر اين کار را بکنيد موقع کوک زدن در هم گره ميخورد. )

اکثر نخ ها چند رشته اي هستند. معمولا 6 رشته اي مي باشند. براي کارهايي که جزئيات دقيق تر دارند ميتوانيد رشته هاي نخ را از هم جدا کنيد. بهترين روش براي جدا کردن رشته هاي نخ، استفاده از ناخن است.

http://www.irsinsim.com

نوشته‌های تازه

دسته بندی ها

,
نوشتهٔ پیشین
محصولات آتش بازی زمینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست